The European Youth Theatre Festival

Pedagóg Katedry hudby Mgr. Ladislav Tischler, PhD. v ruskom Ťumeni

V termíne od 1. do 5. marca 2017 sa v ruskom Ťumeni uskutočnil jeden z najprestížnejších medzinárodných festivalov neprofesionálneho divadla v Európe Theatre revolution 6  (The European Youth Theatre Festival). Na festivale organizovanom celosvetovou spoločnosťou AITA/IATA (International Amateur Theatre Association) sa svojou produkciou zúčastnil aj pedagóg Katedry hudby Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre – Mgr. Ladislav Tischler, PhD. s divadelným predstavením Živý nábytok. Táto inscenácia, ktorá vznikla ako dramatizácia poviedky Jefima Zozulju a prezentuje moderné nonverbálne postupy pri inscenovaní dramatického textu, sa L. Tischler ako režisér prezentoval v hlavnom programe festivalu. Následne sa zapojil do rozpravy o moderných tendenciách inscenovania vo výchovno-vzdelávacom procese a súčasne v záujme rozširovania medzinárodnej spolupráce Katedry hudby PF UKF v Nitre nadviazal nesmierne dôležité medzinárodné kontakty. Po víťazstve na festivale The World Festival of Creativity in Schools v talianskom Sanreme v roku 2016 je to už druhý medzinárodný režijný úspech L. Tischlera s inscenáciou, ktorá vznikla ako hudobno-dramatický projekt v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu.

Mgr. Alena Čierna, PhD.

Tischler Ťumeň 1