Vycestujte na výskumný pobyt do USA cez Fulbright Slovak Student Program na akademický rok 2025/2026

FULBRIGHT SLOVAK STUDENT PROGRAM ponúka granty pre slovenských študentov, ktorí majú UKONČENÉ MAGISTERSKÉ ŠTÚDIUM a majú ZÁUJEM O VÝSKUM V USA. Výskumný pobyt môže trvať 6 až 9 mesiacov a štipendisti ho môžu realizovať na akejkoľvek akreditovanej univerzite v Spojených štátoch.
ZAREGISTRUJTE  sa aj na ONLINE INFORMAČNÉ WEBINÁRE K PROGRAMU 16. APRÍLA O 17:00 A 7. MÁJA O 10:00. Na webinároch sa dozviete viac o programe, jeho možnostiach a tipoch na vyplnenie prihlášky. 16. APRÍLA SA WEBINÁRU ZÚČASTNÍ AJ NAŠA ŠTIPENDISTKA MONIKA VOJTEKOVÁ, KTORÁ JE MOMENTÁLNE NA VÝSKUMNOM POBYTE NA UNIVERSITY OF MASSACHUSETTS. Zodpovie vám na otázky a porozpráva o svojom štipendijnom pobyte.

POŽIADAVKY NA UCHÁDZAČOV:
  • štátne občianstvo slovenskej republiky
  • ukončený druhý stupeň vysokoškolského štúdia
  • vynikajúce študijné výsledky
  • výborná znalosť anglického jazyka

KRITÉRIÁ OVPLYVŇUJÚCE VÝBER:
  • prednosť majú uchádzači bez predchádzajúcej rozsiahlej skúsenosti v Spojených štátoch
  • adaptabilita a osobnostné predpoklady uchádzačov
  • vôľa vrátiť sa na Slovensko a ďalej rozvíjať zručnosti získané v USA

📅 Uzávierka termínu na podanie prihlášok na akademický rok 2025/2026 je 30. JÚNA 2024.

ROVNOSŤ, SPRAVODLIVOSŤ A INKLÚZIA:
Vo Fulbrightovej komisii sa usilujeme o to, aby do našich aktivít a programov boli zapájaní jednotlivci venujúci sa rozličným akademickým disciplínam a pochádzajúci z rozličného prostredia. Preto podporujeme a osobitne povzbudzujeme všetkých, ktorí pochádzajú z tradične marginalizovaných a nezastúpených komunít, aby sa prihlásili do programov Komisie. Komisia plne uznáva hodnoty rovnosti, spravodlivosti a inklúzie.
Viac informácií o programe nájdete TU

Fulbright Slovak Student Program PDF

Sociálne média FSSP