Za čo si vďačný Ty?

What are YOU thankful for?
This year, our Department of English Language and Culture organized a Thanksgiving event in collaboration with our wonderful students. We were delighted to welcome Private Business Academy in Nitra (Súkromná obchodná akadémia v Nitre), who actively participated in both fun and educational activities meticulously prepared and led by our students. Following the initial part of the event, our dean, doc. PaedDr. Gábor PINTES, PhD. graciously answered questions from our students. What does the dean's morning routine entail? What are his "hidden" talents? What are his fondest memories from his student days? The dean openly responded to such questions and more! Once all the dean's questions had been addressed, we transitioned to the next part of the event – a quiz. Participants had the opportunity to test their knowledge, followed by a delightful spread of food prepared by the Department of English Language and Culture and its students. To ensure lasting memories of the fun-filled day, we created a board adorned with INSTAX photographs, capturing the spirit of Thanksgiving 2023.

Text: Mgr. Gregor Vnučko
Photo: Mgr. Gregor Vnučko

Za čo si vďačný Ty?
Katedra anglického jazyka a kultúry dňa 23. 11. 2023 zorganizovala v spolupráci so študentmi podujatie Thanksgiving Day, v preklade Deň vďakyvzdania. Na pôde Pedagogickej fakulty sme privítali študentov Súkromnej obchodnej akadémie v Nitre, ktorí sa aktívne zapojili do zábavných aj vzdelávacích aktivít. Všetky aktivity vytvorili budúci učitelia anglického jazyka a doktorandi KAJK pod supervíziou Mgr. Daniely Myjavec, PhD. Po úvodnej časti sa v kruhu pred budovou Pedagogickej fakulty roztočila futbalová lopta a dekan Pedagogickej fakulty Doc. PaedDr. Gábor Pintes, PhD. ochotne a otvorene odpovedal na zvedavé otázky našich študentov ohľadom jeho profesionálneho a súkromného života. Po zodpovedaní všetkých otázok sa prešlo k ďalšej časti podujatia – kvízu. Účastníci mali možnosť otestovať si svoje vedomosti, po ktorých nasledovalo chutné jedlo pripravené študentmi a učiteľmi Katedry anglického jazyka a kultúry. Trvalé spomienky na deň plný zábavy zabezpečila nástenka s fotografiami INSTAX, ktoré zachytávajú atmosféru a hlavne všetkých, ktorí sa  Dňa vďakyvzdania 2023 zúčastnili.

Text: Mgr. Gregor Vnučko
Foto: Mgr. Gregor Vnučko