Súťaž pedagogických fakúlt Gaudete, musici!

Podujatie sa realizovalo v Pavilóne hudby UKF v Nitre, v Nitrianskej galérii, v Synagóge v Nitre a v Evanjelickom kostole Svätého Ducha.
3. mája sa v Nitrianskej galérii konalo slávnostné otvorenie súťaže spojené s koncertom pedagógov Katedry hudby doc. Jany Pastorkovej, ArtD., doc. Dany Šašinovej, ArtD., Mgr. art. Mareka Štrbáka, PhD., ArtD.. Mgr. art. Ing. Karola Kompasa, PhD., a Mgr. art. Samuela Mikláša.
4. mája doobeda sa v synagóge súťažilo v odbore hra na sláčikových nástrojoch. Predsedníčkou odbornej poroty bola Mgr. Jana Csámpaiová zo ZUŠ J. Rosinského v Nitre. Ďalšími členmi poroty boli Mgr. Jaroslav Křováček z Univerzity Hradec Králové a Mgr. art. Samuel Mikláš z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Viac na www.ukf.sk