Vedy o športe na KTVŠ PF UKF

Katedra telesnej výchovy a športu PF UKF v Nitre 11.5.2023 zorganizovala na pôde PF UKF celoštátne kolo Študentskej vedeckej a umeleckej konferencie vo Vedách o športe. Do celoslovenskej akcie sa zapojilo už tradične mnoho študentov z univerzít z celého Slovenska. Konferencie sa zúčastnili študenti z: FTVŠ UK Bratislava, FF UMB Banská Bystrica, KTVŠ KU Ružomberok, UTV UPJŠ Košice a z domácej UKF v Nitre. Z každej univerzity sme privítali niekoľkých vysokoškolských pedagógov, kolegov, ktorí boli členmi komisií  v teoretických sekciách a v sekcii pohybové skladby (23). V teoretických sekciách (Športová edukológia, Športová humanistika, Športová kinantropológia, sekcia doktorandov) sa vedecky a odborne prezentovalo 23 študentov zo všetkých univerzít a v sekcii pohybové skladby (sekcia tanečná, sekcia športová) súťažilo 46 študentov zo 4 univerzít.
V doobedňajších hodinách študenti absolvovali konferenčné vystúpenia v 4 teoretických sekciách, a následne boli podporiť svojich spolužiakov v športovej hale SPU, kde konferencia vyvrcholila súťažou v pohybových skladbách. Celkove sa súťaže zúčastnilo 92 študentov a pedagógov, ktorí zhodnotili vysokú úroveň konferencie po odbornej a vedeckej stránke. Vyslovili obdiv a poďakovanie za kvalitnú prípravu celoslovenského kola Študentskej vedeckej a umeleckej konferencie na KTVŠ PF UKF v Nitre.

doc. PaedDr. Nora Halmová, PhD.
Foto: KTVŠ

Foto 7IMG 9089