Zapoj sa do Akademickej štvrťhodinky

Slovenská akreditačná agentúra pre vysoké školstvo prišla s celoslovenským prieskumom študentskej spokojnosti s názvom Akademická štvrťhodinka. Prieskum mapuje pohľady vysokoškolákov na ich vzdelávanie a zistenia budú k dispozícii vysokým školám, aby s nimi mohli ďalej pracovať a vzdelávanie zlepšovať. Tvoj hlas tak môže mať reálny dopad na zlepšovanie kvality vzdelávania, vysokoškolského prostredia, ale aj systémové zmeny v školstve.
akademicka stvrthodinka
Ako sa zapojiť?
Slovenská akreditačná agentúra pre vysoké školstvo rozposiela v týchto dňoch na študentské e-maily odkaz na dotazník. Vyplň ho do 30. mája 2021 a staň sa tak súčasťou Akademickej štvrťhodinky.
akademicka stvrthodinka instrukcie
Prečo vyplniť dotazník?
  • Reálny dopad. Tvoje podnety budú k dispozícii vysokej škole a budú jedným z podkladov pri posudzovaní kvality vzdelávania na VŠ v rámci akreditácie. Akreditačná agentúra bude sledovať, ako vysoká škola pracuje so spätnou väzbou od študentov.
  • Dozvieš sa výsledky. Výsledky prieskumu budú uverejnené v júni. Dozvieš sa, ako dopadla tvoja aj ostatné školy.
  • Anonymita. Všetky odpovede sú dôverné a anonymizované. Nemusíš sa báť postihu za kritický názor.
  • Odmeny. Okrem dobrého pocitu získajú všetci študenti odmenu a vyžrebovaní šťastlivci aj ďalšie zaujímavé vecné ceny.
  • Trvá iba 15 min. Vyplnenie dotazníka zaberie typicky štvrť hodiny. Preto má názov Akademická štvrťhodinka.
Viac informácií nájdeš na webovom sídle prieskumu