Úspešné prednáškové turné naprieč Mexikom

Pracovník Katedry pedagogickej a školskej psychológie PF UKF v Nitre PhDr. Robert Krause, PhD. sa v dňoch 29.9 - 12.10.2019 zúčastnil na pozvanie Medzinárodného centra výskumu a vzdelávania Living Montessori prednáškového turné „Educar para un mundo nuevo“ ako hlavný rečník po mnohých mestách naprieč celým Mexikom (http://www.livingmontessori.com.mx/). Najväčšie konferencie sa uskutočnili v mestách Monterrey, Chihuahua a Tijuana. Cieľovou skupinou, ktorej boli prednášky určené, boli učitelia materských, základných a stredných škôl, ale aj vychovávatelia, študenti učiteľstva a rodičia detí.
Obsah prednášok bol centrovaný na 3 hlavné témy reflektujúce prácu s deťmi v predškolskom a školskom veku, a to najmä z pohľadu neuropsychológie:
1.) Spoznaj seba a spoznáš svoje deti;
2.) Pomôž sebe a pomôžeš svojim deťom;
3.) Zmeň seba a zmeníš svoje deti.
Okrem realizovaných prednášok, kolega navštívil aj 9 materských škôl zameraných na výučbu s využitím Montessori metódy, a viacero stredných škôl, na ktorých sa rozprával so študentmi o možnosti využitia neuropsychologických metód v praxi učiteľa.
Okrem osobného a profesionálneho obohatenia nášho kolegu môžeme konštatovať aj prínos jeho prednáškového pobytu pre rozvoj medzinárodnej spolupráce katedry. Cenným je oslovenie kolegu s ponukou garantovať celosvetový neuropsychologický výskum detí v predškolskom veku v spojitosti s Montessori metódou vzdelávania. Vzhľadom k tomu, že absolvoval množstvo rozhovorov pre mexické média, zviditeľnil aj našu Alma mater v tejto od nás na mape vzdialenej krajine.
Veríme, že tento úspech kolegu prinesie veľa ďalších cenných impulzov pre rozvoj výskumu na katedre, prehĺbenie kooperácie s Medzinárodným centrom výskumu a vzdelávania Living Montessori, a pozitívny ohlas UKF v zahraničí.

Autor textu: doc. PaedDr. Marcela Verešová, PhD. a PhDr. Robert Krause, PhD.
Fotografie: z osobnej fotogalérie PhDr. Roberta Krauseho, PhD.

Krause Mexiko1
Krause Mexiko2