"Športová veda v pohybe"

Katedra telesnej výchovy a športu, Pedagogická fakulta Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci s Katedrou telesnej výchovy a športu, Pedagogická fakulta Univerzita J. Selyeho v Komárne v dňoch 5.-7.9.2019 zorganizovala už po niekoľký krát vedeckú konferenciu s medzinárodnou účasťou „ŠPORTOVÁ VEDA V POHYBE“. Úvodné rokovanie sa konalo v priestoroch Univerzity J. Selyeho v Komárne. Program bol bohatý - zaujímavé prednášky, odborné diskusie, formálne, ale i neformálne stretnutia s kolegami. Konferenciu otvorila dekanka pedagogickej fakulty Dr. habil. PaedDr. Kinga Horváth, PhD. a sekcie „ odštartovali“ svojimi pozvanými prednáškami zahraniční hostia: Prof. Dr. Zsolt Radák, PhD. (Testnevelés Egyetem Budapest), dr. Andrea Puskás Lenténé, PhD. (Debreceni Egyetem), PhDr. Martin Škopek, Ph.D. (Pedagogická fakulta, Univerzita v Ústí nad Labem), Mgr. Jan Hnízdil, Ph.D. (Pedagogická fakulta, Univerzita v Ústí nad Labem). 
 
Nasledoval bohatý program naplnený odbornými prednáškami a diskusiami, počas ktorých si účastníci vymenili svoje poznatky a odovzdali skúsenosti v oblasti športu a zdravia, školskej telesnej a športovej výchovy, rekreačnej telesnej výchovy, turistiky a športového tréningu. Už samotný názov konferencie predurčil jej program, ktorý bol okrem teoretických sekciií obohatený o športové aktivity ako cykloturistika, vychádzky a rekreačné plávanie v univerzitnom rekreačnom stredisku Patince.
 
Konferencia zaujala širokou škálou príspevkov z rôznych oblastí a ponúkla vedeckým pracovníkom možnosť konfrontovať svoje výsledky s odborníkmi, ale i s ostatnými kolegami. Všetky odprezentované príspevky zaujali inovatívnymi témami a viacerým zúčastneným poskytli námety do ďalších výskumov.
 
Autor článku: doc. PaedDr. Nora Halmová, PhD. - vedúca KTVŠ PF UKF
 
DSC 0005
Foto Patince 2019
IMG 20190905 140159
IMG 20190905 141159
skgbuaru
 

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
Žiadne udalosti na zobrazenie

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem