Hodnotenie vzdelávania

Dotazník pre študentov

  

 

 

Pedagogická prax

 

 PRAX V CENTRE farba

Úspechy študentov Katedry hudby

V dňoch 9. – 10. apríla 2019 sa na pôde Katolíckej univerzity v Ružomberku konal XVI. ročník celoslovenskej súťaže Študentská umelecká činnosť s medzinárodnou účasťou, ktorú každoročne organizuje Katedra hudby PF KU v Ružomberku a Občianske združenie Vzdelávanie umením – EduArt. Táto súťaž je určená študentom vysokých škôl pedagogického smeru, ako aj študentom 3. a 4. ročníkov stredných škôl, ktorí navštevujú ZUŠ. Mladí umelci z viacerých krajín mohli predstaviť svoj talent v piatich odboroch: hra na klavíri, hra na organe, sólový spev, komorný spev a štvorručná hra na klavíri. 
Dlhoročná tradícia a prestíž súťaže v tomto roku prilákali veľmi silnú konkurenciu nielen zo slovenských a českých univerzít, ale aj z Poľska a Ukrajiny. „Striedanie generácií“ študentov na Katedre hudby neobišlo ani náš osemčlenný tím umelcov, z ktorých až siedmi vystúpili na tomto podujatí vôbec po prvý raz. O to potešiteľnejšia je skutočnosť, že okrem získania cenných skúseností sa dokázali presadiť na medzinárodnej úrovni. 
Martin Pavlov získal 2. cenu a Andrea Takáčová 3. cenu v I. kategórii odboru Hra na organe. Hodnotu týchto cien znásobuje fakt, že hre na tomto nástroji sa naši umelci pod odborným vedením začali venovať iba začiatkom tohto akademického roka. 
Vokálne sexteto v zložení Ivana Lacková, Bernadeta Durdyová, Nikola Slobodníková, Alexandra Kochanová, Zuzana Selecká a Adriana Ďuríková získalo 3. cenu v I. kategórii odboru Komorný spev. Na celej súťaži bol jedinými predstaviteľkami neoperného spevu a ako jediné predviedli skladbu a capella, teda bez hudobného sprievodu. Ich umenie a dramaturgiu vyzdvihla „operná“ porota špeciálnou Cenou za interpretáciu skladieb populárneho žánru. 
Sme hrdí na výsledky práce našich mladých umelkýň a umelca. Pevne veríme, že našu alma mater budú podobným spôsobom reprezentovať v priebehu svojho ďalšieho štúdia. Ešte raz im z celého srdca gratulujeme a prajeme mnoho tvorivých síl, usilovnosti, kreativity a lásky k hudbe aj v budúcnosti.
 
Mgr. art. Marek Štrbák, PhD.
 
DSC01952
DSC01953
DSC01958
DSC01963a
DSC01970
DSC01974
DSC01977
DSC01978
1
2
3
4
 
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem