Hodnotenie vzdelávania

Dotazník pre študentov

  

 

 

Pedagogická prax

 

 PRAX V CENTRE farba

Verejný koncert študentov Katedry hudby v Synagóge v Nitre

Dňa 13. marca 2019 sa v nitrianskej Synagóge konal verejný koncert študentov Katedry hudby PF UKF v Nitre v rámci koncertného cyklu Musica da camera. Pre Antóniu Martofovú a Eszter Fehérovú to bolo zároveň absolventské vystúpenie, ktoré tvorí neoddeliteľnú súčasť úspešného ukončenia magisterského štúdia v odbore učiteľstvo hudobného umenia.
Speváčka Antónia Martofová sa prezentovala precítenou a vrúcnou interpretáciou árie Vittoria! Vittoria, mio core! od G. Carissimiho a výberom piesní z diela B. Martinů. Eszter Fehérová predviedla štyri diela z cyklu Sedem klavírnych skladieb op. 11 od Z. Kodálya, pričom sa jej podarilo vynikajúcim spôsobom vystihnúť ich obsah a charakter.
Program koncertu svojím vystúpením doplnili aj študentky nižších ročníkov. Magdaléna Dzurňáková na husliach bravúrne interpretovala známu Sonátu č. 12 d mol op. 5. „La Follia“ od A. Corelliho a Ružena Baloghová predniesla piesne od M. Schneidera-Trnavského a árie od A. Dvořáka i G. Pucciniho na úrovni, ktorá znesie aj prísne profesionálne kritériá.
Atmosféru koncertu obohatil umelecký prednes básní zo zbierky Znelec od J. Buzássyho v podaní študentiek učiteľstva hudobno-dramatického umenia Andrey Ďuríkovej, Nadeždy Ivancovej, Kamily Paličkovej, Henriety Šipošovej, Kataríny Knoppovej a Nikoly Slobodníkovej.
Poďakovanie patrí všetkým pedagógom, ktorí účinkujúcich pripravili, ako aj Eszter Fehérovej, doc. Dane Šašinovej, ArtD. a Mgr. art. Marekovi Štrbákovi, PhD. za korepetície, ktorými dotvorili umelecký výkon sólistiek.
Obe absolventky i ostatné vystupujúce podali veľmi zrelý a interpretačne hodnotný výkon, ktorý je dôkazom toho, že naša univerzita dokáže svojim študentom okrem kvalitnej pedagogickej prípravy poskytnúť aj výborné a jedinečné umelecké zázemie.
Všetkým interpretkám a ich pedagógom ďakujeme za výnimočnú reprezentáciu našej univerzity a prajeme im veľa tvorivých síl a radosti z umenia aj v budúcnosti.
 
Mgr. art. Marek Štrbák, PhD.
 
Foto:
DSC01550
DSC01554
DSC01565
DSC01576
DSC01596
DSC01600
DSC01618
DSC01634DSC01650
DSC01660
DSC01679

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem