Ako sa dostať na druhú stranu?

Katedra pedagogickej a školskej psychológie PF UKF zrealizovala dňa 9.11.2018 pri príležitosti konania celoslovenského podujatia „Týždeň vedy a techniky na Slovensku 2018“ praktický workshop s tajuplným názvom „Ako sa dostať na druhú stranu?“. Podujatia sa zúčastnili pedagogickí a odborní  zamestnanci škôl a školských zariadení z Nitry a blízkeho okolia, ktorí na workshope prostredníctvom metód aktívneho sociálneho učenia získali skúsenosť s názorovými stretmi, morálnym problémom, nedostatkom informácií a psychológiou zla. Významným ziskom pre každého účastníka bolo nadobudnutie poznania odlišností ľudí ako benefitu v sociálnom kontexte. Facilitátorom workshopu bol doc. PhDr. Michal Čerešník, PhD., ktorého lektorské zručnosti a odborné poznanie boli vysoko pozitívne účastníkmi ocenené. Vďaka za spoluorganizáciu patrí aj PaedDr. Kataríne Szíjjártóovej, PhD. z Dekanátu PF UKF. Tešíme sa na ďalšie zmysluplné kontaktné stretnutie s odborníkmi z praxe.

doc. PaedDr. Marcela Verešová, PhD., vedúca KPŠP