5. ročník celoslovenskej speváckej súťaže BlueNote

Celotýždňový vokálny maratón na Katedre hudby zavŕšila už tradičná spevácka súťaž BlueNote 26. októbra. Piaty ročník súťaže sa niesol v rodinnej atmosfére, nakoľko vynikajúci lektori vokálnych kurzov boli zároveň
porotcami a mali možnosť s jednotlivými súťažiacimi individuálne pracovať, zoznámiť sa s nimi a profesionálne im poradiť v predchádzajúcich dňoch. Súťažiaci mali opäť možnosť sa ukázať v troch nonartificiálnych žánroch – jazz/šansón, muzikál a popmusic. Za oblasť šansónu zodpovedala významná slovenská šansonierka Alena Čermáková. Muzikál hodnotil odbornými očami Ján Hyža a jazz Boglárka Babiczki z Maďarska. Hodnotili hlasovú techniku, prácu s textom, štýlové uchopenie jednotlivých žánrov, no predovšetkým celkové podanie piesní a osobitý umelecký prejav. Porotu najviac presvedčila Lívia Michalková, študentka 3. ročníka v odbore Hudba a zvukový dizajn PF UKF v Nitre, ktorá nám v rámci súťažného repertoáru predstavila aj svoju vlastnú tvorbu. Druhé miesto získala Alena Dušová, študentka 1. ročníka a tretie miesto patrilo Kamile Halámkovej, študentke 3.ročníka, obidve v odbore Učiteľstvo hudobnodramatického umenia PF UKF v Nitre. Osobitná vďaka patrí predovšetkým súťažiacim, ktorí túto našu už pomaly tradíciu živia a nenechajú upadnúť. Ďakujeme Alene Čermákovej a Jane Tomko Ferjenčíkovej z PF PU v Prešove za vecné ceny, ktoré venovali našim súťažiacim. Taktiež patrí poďakovanie Únie žien Slovenska, osobitne Eve Kuklovej za každoročnú finančnú podporu tohto výnimočného projektu.

Autor článku a foto:
Mgr. Iveta Štrbák Pandiová, PhD.
Katedra hudby PF UKF v Nitre

BLueNote1BLueNote2BLueNote3