Zavŕšenie spolupráce s Beloit College vo Wisconsine

V máji 2018 pôsobili na Katedre lingvodidaktiky a interkultúrnych štúdií v rámci dohôd Erasmus+ podpísaných medzi Beloit College a Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre kolegyne z Beloit College Christina Eddington, Christina Clancy a profesorka Beatrice McKenzie.
Christina Eddington a Christina Clancy pripravili pre poslucháčov magisterského štúdia workshop s názvom „Digital Strytelling“, v rámci ktorého študentov interaktívnym spôsobom oboznámili s inovatívnymi prístupmi ku kreatívnemu písaniu. Obidve kolegyne okrem toho navštívili základnú školu Benkova Nitra, gymnázium Golianova Nitra a jazykovú školu Prima v Leviciach. Záujem profesorky Beatrice McKenzie, vedúcej Katedry histórie na Beloit College, sa sústredil predovšetkým na nedávnu históriu Slovenska. Spolu s pedagógmi KLIŠ navštívila Múzeum Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici a Múzeum holokaustu v Seredi.
Dúfame, že prednáškové a výskumné pobyty pedagógov KLIŠ v Beloite a kolegýň z Beloit College na Katedre lingvodidaktiky a interkultúrnach štúdií budú začiatkom ďalšej spolupráce medzi americkými odborníkmi a Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre.

Text: doc. PhDr. Božena Horváthová, PhD.
Foto: Mgr. Eva Reid, PhD., PhDr. Zuzana Tabačková,PhD.