Katedrové kolo ŠVOČ vo Vedách o športe

Vo štvrtok 27. apríla 2017 sa na Katedre telesnej výchovy a športu PF UKF v Nitre uskutočnilo kolo v Študentskej vedeckej a odbornej činnosti. Podujatia sa celkovo zúčastnilo 12 študentov, ktorí súťažili o popredné umiestnenia v Športovej edukológii, Športovej kinantropológii a v Športovej humanistike. Podujatia sa zúčastnili študenti a pedagógovia KTVŠ PF UKF Nitra. Úroveň ŠVOČ v komisiách bola garantovaná prof. PaedDr. Jaromírom ŠIMONEKOM, PhD., doc. PaedDr. Norou HALMOVOU, PhD., doc. PaedDr. Jaroslavom BROĎÁNIM, PhD. a Mgr. Natáliou CZAKOVOU, PhD.

Výsledky:

Vedecko-výskumné práce v teoretických sekciách:

Športová edukológia:
1. miesto: Augustín Jaroslav (BITV): Skrátené svaly a ich ovplyvňovanie pomocou strečingu u žiakov futbale.
2. miesto: Kožuch Matúš (INTV): Účinnosť rozvoja reaktívnej agility v školskej TV.
3. miesto: Hlušková Veronika (INTV): Posiľňovacie strečingové cvičenia v tematickom celku športová gymnastika.

Športová kinantropológia:
1. miesto: Vargová Eva (GETV): Faktorová štruktúra agility v basketbale.
2. miesto: Michalík Tomáš (TVAJ): Porovnanie antropometrických parametrov podľa hráčskych postov.
3. miesto: Benca Daniel (BITV): Rozohriatie v školskej telesnej a športovej výchove.

Športová humanistika:
1. miesto: Kováčová Stanislava (ŠaR): Subjektívna pohoda detí na 1 stupni ZŠ.
2. miesto: Pavlíková Natália (TVHI): Olympijská výchova v škole.
3. miesto: Grošík Lukáš (TVNJ): Porovnanie systému školskej telesnej výchovy na Slovensku a v Rakúsku.

Sekcia doktorandov:
1. miesto: Šiška Ľuboslav (ŠE): Analýza zápasu v kickboxe - divízia point-fight.

Ďalší zúčastnení študenti:
Fiala Tomáš (ŠaR) : Využitie off-ice pomôcok pri zvyšovaní úrovne rýchlostných schopností hokejistov.
Ilavský Lumír (INTV): Rozcvičenie v školskej telesnej a športovej výchove.

Na celoštátne kole nás budú reprezentovať študenti Augustín Jaroslav, Kožuch Matúš, Vargová Eva, Michalík Tomáš, Kováčová Stanislava, Pavlíková Natália, Grošík Lukáš a Šiška Ľuboslav.

Ďakujeme za účasť, vzornú reprezentáciu katedry a veríme,
že uspejete na celoštátnom kole ŠVOČ 3. mája 2017 v Nitre.