Playing-2-gether: Teacher sensitivity as a basis for inclusion in preschool

Playing-2-gether: Učiteľova senzitivita ako základ pre predškolskú inklúziu

Grantové schéma:  Erasmus+ KA2 projekt, číslo 2017-1-SK01-KA201-035321.

Koordinátor alebo zodpovedný riešiteľ projektu: PaedDr. Soňa Grofčíková, PhD.

Zástupca zodpovedného riešiteľa: PhDr. Anna Klimentová, PhD.
Spoluriešitelia za KPG PF UKF:
prof. PhDr. Viera Kurincová, CSc.
doc. PaedDr. Monika Máčajová, PhD.
PaedDr. Eleonóra Mendelová, PhD.
PaedDr. Tomáš Turzák, PhD.

Doba realizácie: 2017 - 2020

Ciele projektu:
Projekt bol zameraný na podporu, zdieľanie, rozvoj a prenos inovačných postupov v oblasti vzdelávania medzi participujúcimi krajinami. Cieľom projektu bolo vytvoriť a aplikovať program Playing-2-gether (P2G) určený pre učiteľov v materských školách a študentov študijných programov orientovaných na predprimárnu edukáciu v podmienkach jednotlivých participujúcich krajín. Zámerom programu Playing-2-gether je:
  • Zlepšenie vzťahov medzi učiteľom a dieťaťom v predškolskom zariadení prostredníctvom hry medzi učiteľom a dieťaťom.
  • Intervencia a prevencia.
  • Inklúzia prostredníctvom centrovania pozornosti na učiteľovu senzitivitu (citlivosť) v interakciách s deťmi, s ktorými sa učiteľ necíti byť spojený/má skúsenosť s ich nevhodným správaním.
PARTNERI PROJEKTU
  • UC Leuven-Limburg, Expertise centre Education and Development, Heverlee (Belgicko)
  • School of Education of Polytechnic Institute of Porto, Porto (Portugalsko)
  • Hogeschool iPabo, University of Applied Science, Amsterdam (Holandsko)