A participative approach and engagement of high school students in PES classes

Grantové schéma: Erazmus + SPORT ,no: 2016-3210/001-001

Koordinátor alebo zodpovedný riešiteľ projektu: Mgr. Ľubomír Paška, PhD.

Doba realizácie: 01/01/2017 – 28/02/2019

Participatívny prístup k zvýšeniu účasti a angažovanosti študentov stredných škôl v rámci telesnej a športovej výchovy overoval zvýšenie účasti a angažovanie sa študentov na hodinách telesnej a športovej výchovy na stredných školách.

Ciele projektu:
1. Národné kurikulá a výskum telesnej a športovej výchovy:
Identifikovať a popísať základné vzdelávacie ciele a rozvojové postupy tried telesnej a športovej výchovy v národných kurikulách 5 partnerov z európskych krajín v oblasti projektu
DIYPES.

2. Realizovateľnosť a efektívnosť:
Vyskúšať realizovateľnosť a účinnosť trojmesačnej intervencie prostredníctvom participatívneho prístupu k hodinám telesnej a športovej výchovy v troch rôznych prostrediach v každej z 5 krajín.

3. Zozbieranie osvedčených postupov:
Vytvoriť súbor scenárov a príkladov osvedčených postupov uplatniteľných na európskej úrovni v súvislosti s modelmi budovania inovatívnych participatívnych prístupov k hodinám telesnej a športovej výchovy.

PARTNERI PROJEKTU
  • Babeș-Bolyai University from Cluj-Napoca – Romania
  • Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
  • University of South Denmark
  • Consiglo Naczonale delle Riecerche
  • University of Tirana

AKTIVITY
  • Spoločné stretnutia všetkých zainteresovaných subjektov projektu s cieľom – zistiť záujmy študentov o obsah hodín telesnej a športovej výchovy na SŠ
  • Vytvorenie špeciálneho pohybového programu na základe požiadaviek študentov s využitím nových pomôcok zakúpených pre potreby projektu
  • Zaradenie do vyučovacích hodín a následné overenie záujmu o dané aktivity s cieľom zvýšiť angažovanosť študentov SŠ na hodinách telesnej a športovej výchovy na SŠ.

FOTOGALÉRIA A STRÁNKA PROJEKTU

ph