Changing Our Story

Changing Our Story: The Pursuit of Inclusive Education
Grantové schéma: Erasmus+ reg.č. 2021-1-CZ01-KA220-HED-000031180

Koordinátor alebo zodpovedný riešiteľ projektu:
PaedDr. Vladimíra Poláčková, PhD.
PaedDr. Barbora Sender, PhD.

Doba realizácie:         11/2021 - 11/2024

CIELE PROJEKTU
Projekt s názvom ‘Changing our Story: The Pursuit of Inclusive Education’ ponúka náhľad do aplikácie inkluzívnych princípov v rámci vysokoškolského vzdelávania. Prostredníctvom metódy rozprávania príbehov sa partnerské inštitúcie z Českej republiky, Slovenska a Holandska snažia zmeniť a ovplyvniť vnímanie inklúzie.
Prostredníctvom aktivít prispôsobených potrebám projektu a prakticky orientovaného prístupu sa chceme zamerať na výzvy a príležitosti, ktorým čelíme v našich inštitúciách a krajinách, prinášať riešenia a inovatívne výsledky v odbore a súčasne zohľadňovať miestne i kultúrne súvislosti.
Projekt sa zaviazal prispieť k poznaniu a profesionalizácii v inkluzívnom vzdelávaní v Česku, na Slovensku a v Holandsku. Prostredníctvom aktivít a prakticky orientovaného prístupu sa snaží riešiť výzvy a príležitosti, ktorým čelia jednotlivé participujúce krajiny a ich inštitúcie a prinášať inovatívne výsledky v tejto oblasti, pričom berie do úvahy miestne a kultúrne špecifiká.
Konkrétne ciele projektu sú:
  • Podpora a osveta inkluzívneho vzdelávania
  • Profesionalizácia zamestnancov univerzity
  • Tvorba online kurzu a ďalších informačných zdrojov
  • Zapojenie študentov vysokých škôl a príslušných komunít
Na koho je projekt zameraný?
  • Univerzity: poradcovia a akademickí pracovníci, študenti
  • Širšie komunity (mimovládne organizácie, neziskový sektor, partneri, atď.)
  • V podstate každý, kto sa chce dozvedieť viac o inkluzívnom vzdelávaní
Predpokladané výsledky projektu:
  • Online kurz pre koordinátorov, poradcov a akademických pracovníkov pracujúcich so študentmi so špecifickými potrebami
  • Dokumentárny film
  • Putovná výstava na tému inklúzie
PARTNERI PROJEKTU
  • University of West Bohemia, Information and Counselling Centre, Czech Republic (Hlavný riešiteľ projektu)
  • Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre (partner 1)
  • The Hague University of Applied Sciences (THUAS), Center of Expertise, Global & Inclusive Learning, Netherlands (partner 2)
  • International Institute of Social Studies (ISS) of Erasmus University Rotterdam, Netherlands (partner 3)
AKTIVITY
Pracujeme na produkcii 3 hmatateľných výsledkov projektu:
  • Online course (Online kurz pre koordinátorov, poradcov a akademických pracovníkov pracujúcich so študentmi so špecifickými potrebami)
  • Art exhibit (Putovná výstava na tému inklúzie)
  • Documentary (Dokumentárny film)
V rámci riešenia projektu sú aj mobility zamerané na profesionálny a odborný rozvoj zamestnancov (Profesional Development Visit) a študentov (Summer school v Holandsku, v Českej republike a na Slovensku).

STRÁNKY PROJEKTU
PROPAGÁCIA PROJEKTU