Hodnotenie vzdelávania

Dotazník pre študentov

  

 

 

Pedagogická prax

 

 PRAX V CENTRE farba

Janko Hraško a Chantal Calcagni

Prvé úspechy spolupráce Katedry hudby so Starým divadlom Karola Spišáka
 
Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre, s ktorým Katedra hudby Pedagogickej fakulty UKF v Nitre v decembri 2016 uzavrela zmluvu o spolupráci, sa v ostatných mesiacoch  verejnosti predstavilo niekoľkými premiérami nových predstavení (11. 11. 2016 – Môj Malý princ, 18. 11. 2016 – Hop a 27. 1. 2017 – Klammova vojna). Nateraz poslednou premiérou, ktorá sa konala 10. februára 2017, bolo bábkové predstavenie Janko Hraško z pera Lucie Åbergh podporené z verejných zdrojov Fondom na podporu umenia. Na základe zmluvy o spolupráci a, samozrejme, na základe úspešného konkurzného konania, sa postavy Dievčiny Kataríny zhostila Chantal Calcagni – študentka prvého ročníka bakalárskeho štúdia Učiteľstva hudobno-dramatického umenia.
Ako vo svojej recenzii uviedla Mirka Košťálová: „Dievčina Katarína je v podaní Chantal Calcagni hanblivá (prvé stretnutie s Jankom), ale aj očarujúco úprimná, keď mu na konci vyjadrí svoje city. Calcagni vdychuje bábke dievčenskú príťažlivosť, a mimoriadne zaujímavé je tiež to, ako s bábkou v niektorých scénach splýva. Pôsobilo to na mňa tak, že bábka dievčaťa bola akoby naschvál vytvorená len do polky stehien, zvyšok už predstavujú bábkoherečkine nohy v čiernych pančuchách.“ (In: link)
Účinkovanie Chantal Calcagni, študentky Katedry hudby PF UKF v Nitre, je prvou úspešnou lastovičkou vzájomnej spolupráce katedry so Starým divadlom Karola Spišáka. Už teraz sa však môžeme tešiť na ďalšie umelecké, ale aj umelecko-pedagogické projekty vo vzájomnej spolupráci dvoch aktívnych subjektov kultúrneho života mesta Nitry.
Foto: Michal Lachkovič (č. 1, 2) a archív Starého divadla Karola Spišáka (č. 3, 4)
Text: AC
 
1 Dievčina Katarína a Janko Hraško
1 Dievčina Katarína a Janko Hraško
 
2 Dievčina Katarína a Janko Hraško 2
2 Dievčina Katarína a Janko Hraško 2
 
3 Chantal Calcagni - posledná vpravo
3 Chantal Calcagni posledná vpravo
 
4 Chantal Calcagni_druhá zprava
4 Chantal Calcagni druhá zprava

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem