Hodnotenie vzdelávania

Dotazník pre študentov

  

 

 

Pedagogická prax

 

 PRAX V CENTRE farba

Festival umení Konfrontácie 2016

V dňoch 21. až 25. novembra 2016 sa v koncertných a výstavných priestoroch nitrianskej Synagógy uskutoční už 13. ročník festivalu umení Konfrontácie 2016. Festival je už tradične spätý s výstavou slovenského výtvarného umenia. V tomto roku na výstave s názvom September, október... svoje obrazy verejnosti predstaví akad. maliar Juraj Toman.Vernisáž výstavy, na ktorej sa hudobného programu ujme gitarista Karol Kompas, sa koná v pondelok 21. novembra 2016 o 17:00 h.
Počas festivalu odznie päť večerných koncertov nesúcich sa v znamení Roka slovenskej hudby. Prvý koncert v pondelok 21. novembra o 18.00 h je venovaný pamiatke významnej slovenskej klaviristky Zlatici Poulovej a predstaví sa na ňom koncertný majster Ewald Danel s klaviristkou Jankou Nagy-Juhász, ktorí uvedú diela J. Brahmsa, A. Dvořáka a F. Poula. Diela slovenskej vokálnej tvorby predstavia Jana Pastorková a Dominika Machutová za klavírneho sprievodu Agáty Csehiovej a Mareka Štrbáka v utorok 22. novembra 2016 (Ľ. Bernáth, V. F. Bystrý, V. Kubička a ď.). V stredu 23. novembra bude koncertný priestor Synagógy patriť alternatívnej komprovizačnej hudbe a Triu NE:BO:DAJ – Julovi Fujakovi, Jane Ambrózovej a Andrejovi Pleštinskému. Vo štvrtok na festivale zaznejú francúzske inšpirácie starej hudby v podaní flautistky Marcely Lechtovej a maďarského čembalistu Miklósa Alberta (F. Couperin, J. M. Hotteterre, I. Valenta, J. B. du Boismortier a ď.). Záver festivalu bude patriť Triu Sen Tegmento, ktorý si popri tvorbe L. Spohra, A. Messagera a F. Schuberta pripomenie aj 60. výročie slovenskej skladateľky Iris Szeghy.
 
Sprievodným podujatím festivalu je koncert súťažiacich kompozícií medzinárodnej súťaže elektroakustickej hudby RUSSOLO DU PUBLIC 2016 pod názvom Hľadanie nehmotného.... Súťažná prehliadka, spojená s hlasovaním prítomných poslucháčov o najlepšiu kompozíciu, sa uskutoční v Pavilóne hudby, Dražovská ul. 4, o 15:00 h.
 
Srdečne pozývame všetkých milovníkov klasickej hudby.
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem