Prednáška autora

Katedra výtvarnej tvorby a výchovy Pedagogickej fakulty UKF v Nitre pozýva na prednášku autora Federico Díaz:

Čo sú to supermédiá?

Prednáška sa uskutoční 31.3.2015 o 13:00 h 14.05.2015 o 10:00 v priestoroch Pedagogickej fakulty UKF, prednášková miestnosť D3

Federico Díaz (* 1971) je vizuálny aktivista česko-argentínskeho pôvodu, ktorý žije a pôsobí v Prahe. Vystavoval v Mori Museum Tokyo, ICA London, ZKM Karlsruhe, na Ars Electronika Linz, MASS MoCA, PS1 MoMA, Miami Art Basel, bienále vo Florencii a na 53. Biennale di Venezia. V roku 2010 reprezentoval české umenie na Svetovej výstave EXPO v Shanghai. V roku 2007 získal vo Florencii cenu Premio Internazionale “Lorenzo il Magnifico” za oblasť digitálnych médií.
Študoval na Akadémii výtvarných umení v Prahe (1990–1997), kde postupne navštevoval ateliér vedený Karlom Malichom, Stanislavom Kolíbalom a Alešom Veselým. V roku 1993 získal štipendium na Alexander-Dorner-Kreis. Absolvoval tiež študijný pobyt na Cité Internationale des Arts v Paríži a v Soros Center for Contemporary Art.
Federico Díaz rozvíja od 90-tych rokov pomocou nových médií svoju tendenciu odhaľovať ľudskými zmyslami nezachytiteľné nemateriálne elementy prirozeného prostredia dennej reality. Pre jeho
prácu sú typické prostriedky jazyka algoritmicky generovaného umenia a systems artu, stále intenzívnejšie otváranie priamej interakcie s divákom a hlavne sledovanie jeho základnej tvorivej premisy, ktorá hovorí, že umenie vzniká bez dotyku ľudskej ruky. Médiá a technológie vo svojich inštaláciách využíva ako socio-politické katalyzátory spoločenských zmien.

banner Díaz 1a