Kultúrne putovanie po anglicky hovoriacich krajinách s KAJKom

Katedra anglického jazyka a kultúry PF UKF pripravila Cultural Island-hopping Tour pre študentov stredných škôl v Nitre. Podujatie pozostávalo z prehliadky univerzitného areálu, ktorá bola obohatená o viacero prezentáciío rôznych anglicky hovoriacich krajinách. Prehliadka sa začala v univerzitnej knižnici, kde boli študenti oboznámení s očarujúcou krajinou Juhoafrickej republiky. Postupne sme sa presunuli do hlavnej budovy našej fakulty. Tu objavili mnohé zvyky a filmové hviezdy Austrálie, nasledovala chladná krajina Kanady, kde si mohli pochutiť na kanadských pochutinách. A ako čerešnička na torte boli prenesení na malebný ostrov Nového Zélandu. Tam sa mohli pokúsiť porozumieť miestnemu kiwi dialektu, popri tom získali prehľad o demografii, architektúre, gastronómii a športe ostrova.
Ďakujeme Univerzitnej knižnici UKF, že putovanie mohlo prebehnúť aj v týchto krásnych priestoroch.
Študenti z gymnázia na ul. Golianovej v Nitre (12.3.2024) a zo Strednej zdravotníckej školy v Nitre (9.4.2024) opustili areál našej univerzity plní vedomostí a chutných gastronomických zážitkov.

IMG 9281 resize IMG 9306 resize
IMG 9309 resize IMG 9311 resize

IMG 9320 resize IMG 9307 resize

(Autor: Jakub Hlavačka)
Foto: Daniela Verešová

ANJ verzia

Cultural Island-hopping Tour
Department of English Language and Culture organized a Cultural Island-hopping Tour for high-school students from Nitra. The event consisted of guided tours of the school campus that was enriched by multiple presentations on different English speaking countries. The tour kicked off in the university library where the students got introduced to the enchanting land of South Africa. Slowly we moved on into the main building of our faculty. Here they discovered the many customs and movie starts of Australia, followed by the cold land of Canada, where they were able to dip their tongues into Canadian snacks. And as the cherry on top they were transported to the picturesque island of New Zealand. Here they could try understanding the local kiwi dialect, alongside with an insight to the island´s demography, architecture, cuisine and sports.The students left the grounds of our university filled with knowledge and delicious food.
Thank you "Gymnázium na ul. Golianovej v Nitre" (12.3.2024) and "Stredná Zdravotnícka škola v Nitre" (9.4.2024) for your participation.
We are grateful for the cooperation with the University Library and for letting us lead the tour through these beautiful premises as well.

IMG 9322 resize IMG 9324 resize

IMG 9329 resize IMG 9327 resize