Naši absolventi úspešní (nielen) v muzikáloch

Univerzita Konštantína Filozofa sa môže pochváliť množstvom úspešných absolventov, ktorí sa vďaka svojim schopnostiam, poctivej práci a talentu uplatnili v tom, čo v škole študovali. V oblasti hudobno-dramatického umenia k nim rozhodne patria mladí ambiciózni umelci Erik Michálek a Filip Čechovič, ktorých môžu Nitrania vidieť v mnohých divadelných predstavenia či muzikáloch. Naposledy vo februári tohto roka sa predstavili na javisku Divadla Andreja Bagara v muzikáli Voda (a krv) nad vodou z autorskej dielne skupiny Elán, Jána Ďurovčíka a Petra Pavlaca. V muzikáli hrajú obaja naši absolventi – Erik hrá bossa, Filip stvárňuje rolu väzňa Jančiho Busku. Obaja hrajú aj v muzikáli Na skle maľované v réžii a choreografii Jána Ďurovčíka, s libretom a textami piesní Ernesta Brylla (v preklade Ľubomira Feldeka) a hudbou Katarzyny Gärtner. Erik je v muzikáli rozprávačom a Filip hrá „ustráchaného” žandára.