Deň povedomia o autizme na PF UKF

Kategória:
Verejné
Dátum:
2. apríl 2019 12:30

Príď v modrom oblečení a vyfoť sa s nami! O 12:45 bude spoločné fotenie všetkých čo prídu v modrom. Stretneme sa vo foyeri PF na Dráažovskej 4, v Nitre.

OSN vyhlásilo od roku 2008 dátum - 2. apríl za Svetový deň povedomia o autizme. V súlade s Medzinárodnou konvenciou o právach ľudí s postihnutím tento deň slúži predovšetkým na zdôraznenie faktu, že je potrebné neustále skvalitňovať život ľudí s autizmom, aby mohli viesť zmysluplný a dôstojný život. V Európe žije zhruba približne 5 miliónov ľudí s autizmom.

Light It Up Blue je iniciatívou, v rámci ktorej sú pri príležitosti Dňa povedomia o autizme nasvecované budovy modrým svetlom. Modrá farba symbolicky predstavuje farbu komunikácie a sebavyjadrenia. Práve v týchto oblastiach majú ľudia s poruchami autistického spektra (v skratke PAS) vo svojom živote najvýraznejšie problémy. V mesiaci apríl prebieha množstvo rôznych sprievodných akcií. Jednotiacim prvkom je modrá farba. Iniciátorom tejto akcie je združenie Autism Speaks z USA.

Dňa 2.4.2019 sa uskutoční podujatie ku Dňu povedomia o autizme prezentácia informáciií o autizme. Študentky prvého ročníka špeciálnej pedagogiky pripravili v priestoroch budovy PF na prízemí infopanel o autizme .

Súčasťou podujatia budú prednášky:
13:00 –PaedDr. Renáta Póčová (ŠZŠ Nové Zámky) – Ako učím deti s autizmom?!
13:30 - Ing. Dušan Baranec – Visual Reading – Aplikácie nielen pre ľudí s autizmom.
Podujatie je určené pre všetkých študentov a zamestnancov PF UKF a verejnosť.

 
 

Všetky termíny:

  • 2. apríl 2019 12:30
 

Powered by iCagenda