POMÁHAME POPULARIZOVAŤ VEDU A TECHNIKU AJ V ZAHRANIČÍ

V rámci projektu Erasmus+ 2020-I- DE01.KA203.005671 STEMkey – Teaching standard STEM topic with a key competence approach, na riešení ktorého okrem iných európskych vysokoškolských inštitúcií participuje aj Katedra techniky a informačných technológií PF (spolu s Katedrou matematiky FPVI) Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, sa v Lisabone v dňoch 25. 06. – 01. 07. 2023 letná škola  STEMKey Summer School - STEM topics with a key competence approach : Initial Teachers Education. Cieľom letnej školy je jednak diseminovať výsledky uvedeného projektu a jednak v medzinárodnom kontexte popularizovať vedu a techniku medzi mládežou.
Jeden z workshopov letnej školy lektorsky zabezpečujú pracovníci KTIT PF UKF v Nitre (doc. PaedDr. Viera Tomková, PhD., doc. PaedDr. Gabriel Bánesz, PhD. a doc. PaedDr. Jana Depešová, PhD.). Ich workshop Water and Technology je tematicky zameraný na problematiku riešenia systémov zabezpečovania pitnej a úžitkovej vody.

Dostupné na: https://icse.eu