STO Stredoškolská Technická Olympiáda

Technické vzdelávanie je v súčasnom modernom svete veľmi dôležité. Preto sme sa ho na Pedagogickej fakulta UKF v Nitre, konkrétne na Katedra a techniky a informačných technológií rozhodli podporiť. Na podporu technického vzdelávania sme založili súťaž STO - Stredoškolská Technická Olympiáda, v ktorej si študenti stredných škôl môžu porovnať svoje vedomosti a zručnosti na základe prezentácie svojich prác/projektov v troch kategóriách:
  1. Elektrotechnika (elektrotechnika, elektronika, programovanie, kybernetika....)
  2. Služby (kaderníctvo, kozmetika, cestovný ruch, ekonomika, potravinový priemysel...)
  3. Strojárstvo (strojárstvo, mechanika, technológia, CNC, ...)
Každý účastník, alebo skupina účastníkov Stredoškolskej Technickej Olympiády, ktorý predstavuje svoju prácu/projekt odprezentuje svoju súťažnú prácu/projekt pomocou štandardných prezentačných nástrojov, ako sú Microsoft PowerPoint, PDF, alebo podobné digitálne formáty. Prezentácia súťažnej práce/projektu môže byť doplnená živou praktickou ukážkou.
Na STO - Stredoškolskú technickú olympiádu, ktorej druhý ročník sa uskutočnil 21. 3. 2023 sa prihlásilo niekoľko desiatok študentov z celého Slovenska.

Dostupné na: https://www.ukf.sk/