OLYMPIÁDA TECHNIKY PLZEŇ

Študenti a doktorandi Katedry techniky a informačných technológií PF UKF v Nitre sa každoročne zúčastňujú medzinárodnej študentskej konferencie Olympiáda Techniky Plzeň, ktorú organizuje partnerská Katedra matematiky, fyzika a technickej výchovy PF Západočeskej univerzity v Plzni. Súťažiaci majú možnosť prihlásiť svoje práce do dvoch sekcií podľa ich zamerania: didaktika a multimediálne práce, špecializované odborné práce. Súťažné práce majú každoročne  vysokú úroveň a vyvolávajú pozitívnu diskusiu.
V roku 2023 členovia poroty, ale aj študenti, veľmi kladne ocenili prácu a aj prezentáciu našej doktorandky. Pri vyhlasovaní výsledkov preto nebolo veľkým prekvapením, keď sa doktorandka s Katedry techniky a informačných technológií Mgr. Andrea Šoporová Chochoľáková umiestnila na prvom mieste v sekcii odborných prác didaktických a multimediálnych. Srdečne blahoželáme!

Dostupné na: