Medzinárodná interpretačná súťaž pedagogických fakúlt Gaudete Musici!

Medzinárodná interpretačná súťaž pedagogických fakúlt „Gaudete, Musici!“ v Nitre je určená študentom a poslucháčom učiteľstva hudobného umenia, hudobnej výchovy v špecializáciách,  hudobnej výchovy v kombinácii s iným študijným programom a ďalším študentom európskych pedagogických fakúlt. Jedinečnosť podujatia spočíva v tom, že okrem na iných súťažiach bežných odborov (hra na klavíri, sólový spev, hra na organe) poskytuje účastníkom z domácich i zahraničných univerzít možnosť predstaviť sa v ďalších súťažných odboroch, ktoré neponúka žiadna iná pre nich určená súťaž v Európe: neoperný spev, hra na dychových nástrojoch, hra na sláčikových nástrojoch, zvuková tvorba a hudobnodramatický projekt. Cieľom súťaže je skvalitniť umeleckú prípravu budúcich učiteľov prostredníctvom konfrontácie ich interpretačných kvalít, prispieť k ich umeleckému, osobnostnému a študijnému rastu, obohatiť kultúrny život mesta a regiónu, ako aj vytvoriť nové príležitosti na vedeckú a umeleckú spoluprácu medzi jednotlivými  univerzitami.

Dostupné na: