Študentská súťaž o návrh potlače trička / mikiny pre PF UKF

Dekan PF UKF v Nitre doc. PaedDr. Gábor Pintes, PhD. vyhlasuje študentskú súťaž o návrh potlače trička / mikiny pre propagačné účely PF UKF.

tricko2

Podmienky súťaže:
  • súťažné návrhy môžu predkladať iba študenti aktuálne zapísaní na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, vrátane všetkých fakúlt,
  • očakávajú sa návrhy s originálnym grafickým dizajnom,
  • návrh môže obsahovať realistické, štylizované alebo abstraktné prvky, podmienkou je to, aby v návrhu bol obsiahnutý minimálne jeden prvok, ktorý symbolizuje mesto Nitra, UKF alebo PF, resp. obrazom alebo slovom/textom odkazuje na mesto Nitra, UKF a PF, prípadne všetky 3 uvedené komponenty.
  • v prípade použitia/zakomponovania loga univerzity alebo loga Pedagogickej fakulty UKF do návrhu, je neodpustiteľnou požiadavkou rešpektovanie pravidiel definovaných v logomanuáli UKF, dostupné z: https://www.ukf.sk/images/univerzita/LogomanualUKF-web-V12-2014.pdf
  • zaslaním súťažného návrhu, autor návrhu vyjadruje súhlas s použitím jeho diela pre masovú produkciu tričiek/mikín s oceneným návrhom potlače v neobmedzenom počte bezodplatne.
  • každý súťažiaci môže poslať do súťaže maximálne 5 návrhov,
  • súťažné návrhy vytvorené a zaslané v rozpore s vyhlásenými vecnými, technickými a formálnymi podmienkami, budú zo súťaže vyradené ešte pred hodnotiacim procesom.

Technické a formálne parametre návrhov
  • návrh potlače má byť situovaný na prednej strane trička/mikiny na ploche s rozmermi minimálne 6 x 6 cm, maximálne 30 x 30 cm.
  • návrhy sa predkladajú výlučne v elektronickej forme, zaslaním cez ľubovoľné úložisko na adresu: (doc. PhDr. Adriana Récka, PhD., prodekanka PF UKF, kontaktná osoba aj pre prípadné otázky pred zaslaním súťažného návrhu),
  • návrhy sa predkladajú v PDF formáte, v takej úprave návrhu, aby podklad bol graficky aj technicky pripravený na priamu realizáciu, t. j. tlač motívu na tričko/mikinu bez potreby ďalšej úpravy.
  • dokumentácia súťažného návrhu bude obsahovať informáciu o mene a priezvisku študenta a o jeho študijnom programe, v ktorom je na UKF zapísaný, a jeho kontaktné údaje: e-mail, príp. mobil.
  • v dokumentácii súťažného návrhu bude uvedená špecifikácia ohľadom odporúčanej podkladovej farby trička/mikiny, resp. uvedená informácia o možnosti použitia návrhu potlače pre ľubovoľnú podkladovú farbu trička/mikiny.

Termín na predkladanie súťažných návrhov: 15. apríl – 31.máj 2024.

Čo možno vyhrať?
  • 5 najlepších návrhov vybratých 7-člennou odbornou hodnotiacou komisiou (v zložení: dekan PF, prodekanka pre rozvoj PF, tajomníčka PF, 2 pedagógovia - grafickí dizajnéri z KVTV, 2 študenti z KVTV) bude ocenených sumou 100 Eur za každý návrh, vo forme mimoriadneho štipendia.
  • Výsledky súťaže vyhlasovateľ zverejní do 15. júna 2024 na webovom sídle PF UKF a na sociálnych sieťach fakulty. Autori ocenených návrhov budú kontaktovaní vyhlasovateľom individuálne.
  • vyhlasovateľ súťaže si vyhradzuje právo neoceniť ani jeden návrh, ak odborná hodnotiaca komisia sa uzhodne, že predložené návrhy nedosahujú očakávanú kvalitu, adekvátnu pre ocenenie a masovú produkciu.

Tešíme sa na Vaše návrhy,
PF UKF v Nitre