Komenský a my - výstava prác žiakov

Katedra pedagogiky PF UKF v Nitre dňa 4. mája 2017 odovzdala ceny a otvorila výstavu víťazných prác víťazných výtvarných i literárnych diel žiakov základných a stredných škôl z celého Slovenska, na témy "KRÁSA STARNUTIA"(výtvarná časť súťaže) a "VOĽNÝ ČAS?" (zamyslenie sa), "LÁSKA A JEJ PODOBY" (esej, úvaha). Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutočnilo pod záštitou dekanky PF UKF prof. PhDr. Evy Szórádovej, CSc. v priestoroch PF UKF. Podujatie je súčasťou celoslovenskej výtvarno-literárnej súťaže Komenský a my podporovanej i rektorátom UKF v Nitre a Nitrianskym samosprávnym krajom.
 
Výstava bude prístupná v priestoroch PF UKF do 30. júna 2017.
Žiaci a študenti sa so svojimi témami umiestnili v nasledovnom poradí:
 
KRÁSA STARNUTIA
 
Kategória A1 (1-2. ročník ZŠ)
1. miesto: LUKÁŠ KUMAN - ZŠ s MŠ Selice
2. miesto: NINKA JANČOVÁ - ZŠ Rozmarínová, Komárno
3. miesto: VIVIEN PIESECKÁ - SZŠ UNES, Nitra
 
Kategória A 2 (3. – 4. ročník ZŠ)
1. miesto: ZOJA ČITÁRYOVÁ - ZŠ Benkova, Nitra
DÁVID GALAMBOS - ZŠ A. Kmeťa, Levice
2. miesto: VIKTOR HOLBOJ - Stromy v daždi - ZŠ Rozmarínová, Komárno
3. miesto: LAURA VINTER - ZŠTopoľová, Nitra
BARBORA SEKOVÁ - ZŠ Topoľová, Nitra
 
Čestné uznanie:
NELLA HAVEROVÁ - ZŠ Fatranská, Nitra
 
Kategória B 1
(5. – 6. ročník ZŠ, I. stupeň osemročných gymnázií)
1. miesto: KARIN PALAŤKOVÁ, Starý hudobný nástroj - husle, ZŠ Benkova, Nitra
2. miesto: EMKA DOLÁKOVÁ, Sme súčasťou prírody - ZŠ sv. Svorada a Benedikta, Nitra
3. miesto: EMA UPOHLAVOVÁ - ZŠ Topoľová, Nitra
NINA ŠUMICHRASTOVÁ - ZŠ Topoľová, Nitra
 
Čestné uznanie:
VERONIKA FUSKOVÁ, Remeslo má zlaté dno - ZŠ sv. Svorada a Benedikta, Nitra

Kategória B 2 (7. – 9. ročník ZŠ, I. stupeň osemročných gymnázií)
1. miesto: NORBERT HEGYI - ZŠ s MŠ Selice
2. miesto: ADAM A FILIP KRIŽANOVCI - Pra-žaba; ZŠ sv. Svorada a Benedikta, Nitra
3. miesto: KLÁRA BILLÍKOVÁ - Krása starnutia - zrodenie nového života; ZŠ Fatranská, Nitra
 
Čestné uznanie:
PATRIK BENEŠ - ŠZŠ Vajanského, Modra
 
Kategória C (študenti PASA, PAKA a štvorročných gymnázií, II. stupeň osemročných gymnázií)
1. miesto: ALŽBETA PORUBSKÁ - SOŠ Pedagogická Levice
2. miesto: REBEKA JUHÁSZOVÁ - SOŠ Pedagogická, Levice
3. miesto: VIKTÓRIA SMIKOVÁ - PgŠ Levoča
 
Čestné uznanie:
RADOSLAVA KRIDLOVÁ - Jeseň života, Gymnázium armádneho generála L. Svobodu, Humenné
 
VOĽNÝ ČAS? a LÁSKA A JEJ PODOBY
 
Kategória A (7 – 9. ročník ZŠ a I. stupeň osemročných gymnázií)
Téma: „Voľný čas“
1. miesto: FREDERIKA BABOCKÁ - ZŠ Štefana Moysesa, Tesárske Mlyňany
2. miesto: ADRIÁNA ADAMCOVÁ - ZŠ a MŠ Rudinská
3. miesto: TOMÁŠ VATEHA - ZŠ, Komenského, Svidník
 
Čestné uznanie:
ANDREJ MAJTAS - Gymnázium, Párovská, Nitra
 
Kategória B (študenti PaSA, PaKA, štvorročných gymnázií a II. stupňa osemročných gymnázií)
Téma : „Láska a jej podoby“
1. miesto: PAVLÍNA RUŽIČKOVÁ - Gymnázium, Párovská, Nitra
2. miesto: MAGDALÉNA MARTIŠKOVÁ - Gymnázium Topoľčany
3. miesto: ELIŠKA FRKOVÁ - SPgŠ, Levoča
 
Čestné uznanie:
BRANISLAV FLOREK - SZŠ sv. Vincenta de Paul, Topoľčany
 
Text a foto: PaedDr. Alexandra Pavličková, PhD.
 
IMG 1159
IMG 1162
IMG 1173
IMG 1189
IMG 1222