Írska veľvyslankyňa Anne-Marie Callan a Deň Svätého Patrika na PF UKF

Írska veľvyslankyňa Anne-Marie Callan oslávila Deň Svätého Patrika na Pedagogickej fakulte UKF v Nitre.

V piatok, dňa 18.3.2016, si pripomenuli študenti Katedry lingvodidaktiky a interkultúrnych štúdií na Pedagogickej fakulte UKF v Nitre tradičný írsky sviatok – Deň Svätého Patrika. Bol to síce už štvrtý ročník týchto osláv organizovaný študentmi štvrtého ročníka katedry, vo viacerých ohľadoch bol však mimoriadny. Pedagogickú fakultu poctila svojou návštevou okrem iných vzácnych hostí aj veľvyslankyňa Írskej republiky na Slovensku, Jej Excelencia Anne-Marie Callan. Oslavy boli výnimočné aj účasťou žiakov základných a stredných škôl z Nitry, ktorí tak mali možnosť zažiť na vlastnej koži atmosféru akademickej pôdy. Udalosť im ponúkla unikátnu príležitosť začleniť sa aspoň na chvíľu medzi vysokoškolákov a spoznať krásy írskej kultúry.

Program pozostával z dramatických, speváckych a tanečných vystúpení študentov Katedry lingvodidaktiky a interkultúrnych štúdií v spolupráci so študentmi z Katedry hudby. Publikum zložené z učiteľov a študentov malo možnosť zapojiť sa do živého programu a tiež sa tak stali priamou súčasťou osláv. Neodmysliteľná zelená farba a írska trikolóra dominovali dekoráciám, oblečeniu prítomných a taktiež výstave zeleného jedla. Vybraná porota, vedená veľvyslankyňou, zhodnotila a ocenila najoriginálnejšie kostýmy a najkreatívnejšie jedlá. Veľvyslankyňa sa na začiatku programu prihovorila vyučujúcim i študentom a vyjadrila svoju úprimnú vďaku za možnosť zúčastniť sa na tomto podujatí. Svoj prejav otvorila slovami: „Som si istá, že toto je najkrajšia a najväčšia oslava Dňa sv. Patrika na Slovensku.“ Atmosféra osláv vytvorila prostredie, kde sa podľa vlastných slov cítila ako doma nielen ona, ale všetci tí, ktorí sa osláv Dňa sv. Patrika 2016 na Pedagogickej fakulte UKF zúčastnili.

Autor článku: PhDr. Zuzana Tabačková, PhD.

2016 pf St Patrick web