Stanovisko vedenia PF UKF v Nitre k problematike plagiátorstva

Vedenie Pedagogickej fakulty UKF v Nitre touto formou vyjadruje svoje stanovisko v súvislosti s plagiátorstvom, ktoré v našej spoločnosti aktuálne markantnejšie rezonuje, vnímame to však ako trvalo dôležitú otázku.  Zásadne sa zasadzujeme za permanentné a dôsledné dodržiavanie štandardných etických pravidiel vedeckej, výskumnej či inej tvorivej činnosti v akademickom prostredí, vrátane tvorby záverečných prác na všetkých úrovniach vysokoškolského vzdelávania. Plagiátorstvo považujeme za nezlučiteľné s hodnotami, ktoré naša fakulta zdieľa tak vo vzdelávacej, ako aj vedeckovýskumnej a ďalšej tvorivej činnosti. Zároveň vyjadrujeme nesúhlas a znepokojenie nielen nad skutkom plagizovania, ale aj nad relativizovaním základných princípov a hodnôt etiky akademickej práce.

doc. PaedDr. Gábor Pintes, PhD. – dekan PF UKF v Nitre
doc. PaedDr. Lívia Fenyvesiová, PhD. – prodekanka PF UKF v Nitre